Rekuperacja

Instalacja rekuperacji we Wrocławiu to rozwiązanie, które stosuje się w nowoczesnych obiektach, w szczególności w budownictwie pasywnym. Jest to sposób na znaczące zwiększenie komfortu użytkowników i obniżenie kosztów eksploatacji. Oferujemy montaż i serwis rekuperacji, czyli systemu mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła, który w odróżnieniu od klasycznej wentylacji pozwala na ograniczenie wychładzania budynku we Wrocławiu.

Instalacja rekuperacji sposobem na redukcję strat ciepła

Obiekty ze standardową wentylacją grawitacyjną wyróżniają się jedną wadą – dochodzi w nich do dużych strat ciepła w wyniku zasysania ogrzanego powietrza i wyprowadzaniu go na zewnątrz budynku wraz ze zgromadzoną w powietrzu wilgocią. Rekuperacja pozwala natomiast oczyścić powietrze z nadmiernej ilości wilgoci i wywietrzyć pomieszczenia, bez strat ciepła. Dzięki specjalistom z naszej firmy zyskasz profesjonalny montaż rekuperatorów i osprzętu we Wrocławiu umożliwiającego sprawne i wydajne działanie takich systemów.

Wygodna i ekonomiczna wentylacja za pomocą rekuperacji

W latach 90. praktykowano rozwiązania, które zapewniały dopływ świeżego powietrza do obiektów poprzez naturalne nieszczelności okien i drzwi. Obecnie w trakcie wymiany drzwi i okien na nowe i szczelne oraz izolacji domu styropianem, można spotkać wiele problemów dotyczących pojawiającej się pleśni czy wilgoci. Aby im zaradzić, rozszczelnia się okna i w ten sposób umożliwia dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. Prowadzi to jednak do wychłodzenia powietrza w budynku, którego ogrzanie generuje dodatkowe koszty. Właśnie dlatego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozostaje najwygodniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy, dzięki którym możesz cieszyć się funkcjonalną rekuperacją w domu. Nasi pracownicy dbają o to, aby instalacje były wykonane dokładnie i precyzyjnie, co pozwoli zmniejszyć straty ciepła do minimum.